کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

باسلام.....ورود شمارابه این وبلاگ خوش آمد می گوییم

کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

باسلام.....ورود شمارابه این وبلاگ خوش آمد می گوییم

کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

مدیروبلاگ:امیر وطنی هویدا

نویسندگان
پیوندها

۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۹شهریور
امیر وطنی هویدا
۲۴شهریور


احتراما به استناد بند 2  ذیل ماده 9  آیین نامه آموزشی دوره سه ساله متوسطه روزانه (سالی واحدی ) دانش آموزان چنانچه در پایان دوره تابستانی موفق به احراز شرایط قبولی در برخی از دروس نشوند ، می توانند با رعایت سایر ضوابط در امتحانات دروس مربوط ( به استثناء دروس نهایی ) حداکثر تا 10 مهر ماه شرکت کنند . لذا با توجه به این ماده آیین نامه مستدعی است مدیران محترم مدارس ، برنامه امتحانات مهر ماه را تدوین نموده و به دانش آموزان اطلاع رسانی نمایند و نسبت به برگزاری این امتحانات حداکثر تا 10 مهر اقدام نمایند و نمرات این دروس را در سوابق دانش آموزان وارد کنند . در برگزاری این دسته از امتحانات لازم است موارد زیر مد نظر قرار گیرد :

1) امتحانات نوبت مهر ماه فقط مختص دروس غیر نهایی همان پایه می باشد و نمی توان در دروس سایر پایه ها در نوبت  مهر ماه امتحان برگزار نمود . برای مثال دانش آموز پایه دوم فقط می تواند در امتحانات دروس پایه دوم را در نوبت مهر ماه شرکت نماید و چنانچه دروسی باقیمانده از سال اول داشته باشد نمی توان در نوبت  مهر ماه از این دروس امتحان گرفت .

 لازم به توضیح است که دانش آموزانی می توانند در نوبت مهرماه شرکت نمایند که در دوره تابستان جاری انتخاب واحد نموده  و نصاب نمره قبولی را کسب ننموده باشند. برای غایبین موجه دوره تابستان ( شهریور ) به غیر از نوبت مهرماه ، آزمون دیگری برگزار نمی گردد.

از ثبت غیبت موجه یا غیرموجه ( کد ۹۷ یا ۹۸ ) در نوبت مهرماه جداً پرهیز شود.

2) نحوه ثبت نمرات این نوبت به صورت زیر می باشد : در ریز نمرات دست نویس نمره نوبت مهر ماه باید در ستون ملاحظات توسط دبیر مربرطه نوشته شود و در سیستم دانا در هنگام ثبت نمرات مهر ماه باید از طریق گزینه ورود نمرات انفرادی و زیر گزینه نمره مهر ماه اقدام نمود.

3) همان گونه  که  در بند 2  ماده 9 آیین نامه آموزشی آمده است این دسته امتحانات باید حداکثر تا 10 مهر برگزار گردند  بنا براین می توان  این امتحانات را بلافاصله بعد از اعلام نتایج امتحانات شهریور و حتی در روزهای باقیمانده از شهریور ماه  برگزار نمود  ، لذا انتظار می رود مدیران محترم مدارس ترتیبی اتخاذ نمایند که هرچه سریعتر نسبت به برنامه ریزی برای برگزاری امتحانات مهر ماه اقدام نمایند تا اینکه در ابتدای سال تحصیلی جدید این دسته دانش آموزان دیگر نیازی  به رفت و آمد بین مدارس مبدا و مقصد نداشته باشند . 

امیر وطنی هویدا
۲۲شهریور

اعلام نتایج اولیه دروس نهایی متوسطه نظری ،فنی وحرفه ای ونتایج قطعی پیش دانشگاهی دوره شهریور 94

 

به اطلاع می رساند که نتایج اولیه دروس نهایی متوسطه نظری وفنی وحرفه ای دوره شهریور 94 وهمچنین نتایج قطعی دوره پیش دانشگاهی ازطریق سامانهFinal تحت وب مدارس 2.medu.irfinal قابل دریافت می باشد . شایسته است معاونین محترم اجرایی جهت رویت و دریافت کارنامه نتایج اولیه دانش آموزان و ثبت اعتراضات احتمالی،نسبت به چاپ کارنامه و ثبت اعتراضات تا پایانروزپنجشنبه26/6/94اقدام نمایند.

 

تذکر : ثبت اعتراضات بنا به درخواست کتبی شخص دانش آموز صورت پذیرد

امیر وطنی هویدا
۲۱شهریور

راهنمای معلم درارزشیابی توصیفینسخه جدید 1394

 

ویژه معلمان دوره ابتدایی

 

دانلود فایل Pdf

امیر وطنی هویدا
۱۹شهریور

 

1.دانش آموز توصیفی که در شهریورماه در دو درس فارسی و ریاضی ( به طور همزمان ) به سطح قابل قبول نرسیده باشد شرایط ارتقا به پایه بالاتر را نخواهد داشت.(روی متن کلیک کنید)

2.پایه چهارم به ماده18 آیین نامه ، اضافه می شود. ( ماده 18:  قبول شدگان ساعی و برجسته پایه های دوم و سوم ابتدایی ... می توانند به صورت جهشی به پایه بالاتر ارتقا یابند. ( صفحه 93 مجموعه مصوبات شورای عالی ). (روی متن کلیک کنید)

امیر وطنی هویدا
۱۴شهریور

جدول دروس تغییر رشته دوره متوسطه

 

شاخه / رشته

ادبیات و علوم انسانی

علوم و معارف اسلامی

علوم تجربی

ریاضی فیزیک

فنی و حرفه ای

نام دروس

تغییر رشته

*

جامعه شناسی (1)

 

عربی 2 ویژه انسانی

جامعه شناسی (1)

 

عربی 2 ویژه معارف

فیزیک (2) و آزمایشگاه

شیمی (2) و آزمایشگاه

ریاضی (2)

زیست شناسی (1) و آزمایشگاه

فیزیک (2) و آزمایشگاه

شیمی (2) و آزمایشگاه

ریاضی (2)

هندسه (1)

کلیه دروس اختصاصی رشته مربوط

* *


* چنانچه برخی از دروس تغییر رشته مندرج در جدول فوق با رشته قبلی دانش آموز مشترک بوده و دانش آموز آن درس یا دروس در خرداد یا شهریور پایه دوم نمره قبولی کسب کرده باشد نمره آن درس یا دروس پذیرفته می شود و نیاز به شرکت در امتحان تغییر رشته برای آن درس یا دروس نمی باشد .

 

دانلودفایل کامل

امیر وطنی هویدا
۱۳شهریور

اعلام نتایج اولیه دروس نهایی پیش دانشگاهی دوره شهریور 94

 

به اطلاع می رساند که نتایج اولیه دروس نهایی مقطع پیش دانشگاهی دوره شهریور 94 ، ازطریق سامانه فاینال تحت وب مدارس final2.medu.ir قابل دریافت می باشد . شایسته است معاونین محترم اجرایی جهت رویت و دریافت کارنامه نتایج اولیه دانش آموزان و ثبت اعتراضات احتمالی،نسبت به چاپ کارنامه و ثبت اعتراضات تا پایان روزچهارشنبه18/6/94 اقدام نمایند.

 تذکر : ثبت اعتراضات بنا به درخواست کتبی شخص دانش آموز صورت پذیرد.

امیر وطنی هویدا
۱۳شهریور

نکاتی در خصوص نحوه برگزاری و ثبت نمرات امتحان نوبت مهرماه94

 

با توجه به نزدیک شدن امتحانات نوبت مهرماه ، همکاران عزیز موارد ذیل را در برگزاری و ثبت نمرات نوبت مهرماه  مدنظر قرار دهند.

1- با استناد به شیوه نامه شماره 400/11103 - 27/01/91 ، دانش آموزان دوره متوسطه چنانچه در پایان دوره تابستانی موفق به احراز شرایط قبولی در برخی دروس نشوند به استثناء دروس نهایی می توانند با رعایت سایر ضوابط در امتحانات دروس مربوط حداکثر تا 10 مهرماه همراه با غایبین موجه شهریور ماه شرکت نمایند.

2- به منظور پیشگیری از ایجاد اختلال و بی نظمی در آغاز سال تحصیلی جدید ، پیشنهاد می گردد به گونه ای برنامه ریزی شود که برگزاری امتحانات نوبت مهرماه در بازه زمانی 20 لغایت 30 شهریور ماه انجام شود و اعلام نتایج قطعی این دوره حداکثر تا 10 مهرماه انجام شود.

3-    جهت وحدت رویه و جلوگیری از اعمال نظر سلیقه ای در ثبت دستی نمرات ، لیست ریزنمرات ماشینی دوره تابستان از سیستم دانا دریافت و در ستون ملاحظات ، نمرات نوبت مهرماه با عدد و حروف درج شده و ذیل لیست به امضاء دبیر مربوطه و تأیید مدیر رسانده شود( در کنار کلمه ملاحظات ،واژه نوبت مهرماه درج شود)

4-    به منظور ثبت نمرات در سیستم دانا ، از گزینه ورود نمرات انفرادی ، ستون مهرماه در منوی ورود نمرات اقدام شود.

5-    از ثبت غیبت موجه یا غیرموجه ( کد 97 یا 98 ) در نوبت مهرماه جداً پرهیز شود.

6-    تصحیح و بایگانی اوراق امتحانی مهرماه ، همانند اوراق امتحانی دوره های ضمن سال و شهریور ماه انجام شود.

7-    شرکت در امتحانات نوبت مهرماه اختیاری بوده و این نوبت امتحانی فاقد غایبین موجه می باشد.( انجام امتحان مجدد بعد از نوبت مهرماه تحت عنوان غایب موجه خلاف ضوابط و آیین نامه می باشد )

8-    نمره مهرماه مستقل بوده و بر اساس 20 نمره محاسبه می شود و فاقد نمره مستمر می باشد ، لذا نمره مستمر دوره تابستان برای دانش آموزانی که در دوره تابستان ( شهریور ) از کلاس های پایگاه تابستانی استفاده نموده اند ، هیچگونه تأثیری در نمره نوبت مهرماه ندارد.

9-    با استناد به شیوه نامه شماره 400/51865 91/03/21 معاونت آموزش متوسطه وزارت ، در نوبت امتحانی مهرماه دانش آموزان پایه های اول ، دوم و سوم متوسطه ، فقط در آزمون دروس با قیمانده ی همان پایه ی تحصیلی شرکت نمایند ( بدون توجه به دروس باقیمانده ی مربوط به پایه های قبلی )

لازم به یادآوری می باشد که امتحانات مهرماه مختص دروس داخلی مقطع متوسطه ( دوره دوم ) می باشد و مشمول مقطع پیش دانشگاهی نمی گردد.

امیر وطنی هویدا
۱۰شهریور


آخرین تغییرات موجود در نگارش 8.6(94/06/9)

1.اعمال قانون جدید تبصره توصیفی در مورد دروس ریاضی  و فارسی...

توجه: برای اعمال این قانون باید در سربرگ ورود نتایج ارزشیابی ، در بخش

ثبت مجوزها ، نوع مجوز "قبولی تبصره 2"  انتخاب شده باشد.

2.رفع آخرین مشکلات سیستم

راهنمای دریافت نگارش:

ابتدا فایل را دانلود کرده روی فایل حاصل کلیک راست نموده و با انتخاب گزینه Extract Here فایل را از حالت فشرده خارج کنید. سپس وارد برنامه TosifiHelper شده و در بخش بروز رسانی سیستم گزینه سوم را انتخاب و مسیر ذخیره سازی فایل نگارش را برای سیستم معرفی نمایید.

بعد از نصب نگارش حتما بخش بروزآوری پایگاه واقع دربخش تسهیلات را اجرا نمایید

 یکبار قبل ازبروزآوری پایگاه ویکبار بعداز بروزآوری پایگاه از اطلاعات خود ذخیره بگیرید.

 دانلودنگارش

 

امیر وطنی هویدا