کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

باسلام.....ورود شمارابه این وبلاگ خوش آمد می گوییم

کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

باسلام.....ورود شمارابه این وبلاگ خوش آمد می گوییم

کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

مدیروبلاگ:امیر وطنی هویدا

نویسندگان
پیوندها

۹ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۱مهر

دلایل به وجودآمدن مغایرت بین دانا وسنادورفع آن

با سلام حضور محترم همکاران عزیز،

نظر به اینکه می بایست دفاتر آمار استخراج شده از سیستم سناد با دفاتر امتحانات که در پایان سال از سیستم ها استخراج میگردد،منطبق باشد،لذا :

4علت به وجود آمدن مغایرت سیستم ها(سناد و دانا)به شرح ذیل می باشد که لازم است همکاران عزیز نسبت به این موارددقت نظر داشته باشند.

1- دانش آموزی انتقالی گرفته است اما در سامانه سناد وضعیت ثبت نام به انتقالی تغییر داده نشده است. و بالعکس

2- اگر دانش آموز، اول سال برای ثبت نام مراجعه نمود قبل از چاپ دفتر آمارٰ از تحصیل در آن آموزشگاه انصراف داد . در سامانه سناد لغوثبت نام زده شود. و در سیستم دانش آموزی نیز دریافت نگردد. ودر صورت دریافت مشخصات از قسمت مشخصات و پرونده دانش آموز حذف گردد.

3- دانش آموز بعد از مدتی( مثلاً یکی دوماه ترک تحصیل کرد). در سیستم دانا وضعیت را به ترک تحصیل تغییر داده شود ولی در سامانه سناد  وضعیت ثبت نام به  ترک تحصیل تغییر داده نشده است.

4- در بعضی از موارد هم دانش آموز در سامانه سناد ثبت نام ننموده اید. با سی دی سوابق در سیستم دانش آموزی دریافت و ثبت نام شده است. توصیه اکید می گردد دانش آموز اول در سامانه سناد ثبت نام شده سپس اقدام به دریافت سوابق تحصیلی نمایید.

 

امیر وطنی هویدا
۲۱مهر
امیر وطنی هویدا
۲۱مهر


دانلود نگارش

 

بعد از نصب نگارش حتما بخش بروزآوری پایگاه واقع دربخش تسهیلات را اجرا نمایید.

یکبار قبل ازبروزآوری پایگاه ویکبار بعداز بروزآوری پایگاه از اطلاعات خود ذخیره بگیرید.

****************************

آخرین تغییرات موجود در نگارش8.8

                                                (94/07/20)

  • اضافه شدن دانش آموزان تعیین پایه در بخش مجوزها
  • رفع آخرین مشکلات سیستم

*******************************************************************************

راهنمای دریافت نگارش:

ابتدا فایل را دانلود کرده روی فایل حاصل کلیک راست نموده و با انتخاب گزینه Extract Here فایل را از حالت فشرده خارج کنید. سپس وارد برنامه TosifiHelper شده و در بخش بروز رسانی سیستم گزینه سوم را انتخاب و مسیر ذخیره سازی فایل نگارش را برای سیستم معرفی نمایید.


امیر وطنی هویدا
۲۰مهر

با سلام 

همکاران محترم آموزشگاه های متوسطه اول(راهنمایی) که با خطای بسته بودن سال 94 مواجه می شوند.

1.وارد برنامه RahnamaeeHelper شده و از اطلاعات خود ذخیره بگیرید تا در صورت وجود هر مشکلی ذخیره اطلاعات را در اختیار داشته باشید.

2.وارد برنامه RahnamaeeApp شده از بخش تسهیلات سال 95-94 را انتخاب تا در بالای صفحه ی برنامه ثبت شود.

3. برنامه RahnamaeeApp را ببندید و وارد برنامهRahnamaeeHelper شده از بخش اعمال اصلاحات گزینه اصلاح پایگاه را انتخاب و اسکریپت زیر را دریافت کنید

4. وارد برنامه RahnamaeeApp شده و ابتدا از بخش تسهیلات سال 94-93 را انتخاب کنید وسپس از بخش سازماندهی و ثبت نام ، عملیات شروع سال تحصیلی95-94 را اجرا کنید.


دانلود فایل اسکریپت

امیر وطنی هویدا
۱۸مهر

نکاتی در خصوص بستن سال تحصیلی وشروع سال ، دوره جدید

 

1- اطمینان از ورود تمامی نمرات مطابق با لیست دستی دبیر

2-  پس از ثبت کلیه سوابق لیست دستی و لیست کامپیوتری را به دقت کنترل و در صورت نیاز اصلاحات را انجام دهید.(لیست کامپیوتری دبیر باید به رویت دبیرمحترم رسانیده و دبیر محترم پس از اطمینان از صحت ثبت لیست دستی با لیست کامپیوتری با قید تاریخ، امضا نماید).

  3-  گروه درس را چک نمایید تا درست ثبت شده باشد

4-  موقع ثبت نمرات دروس مهارتی  در شاخه کاردانش  دقت نمایید که اگر دانش آموز حد نصاب قبولی را کسب نموده باشد نمره ثبت و مدل گروه را به عادی تغییر دهید در حالت جاری و جاری ردی هیچ نمره ای در سیستم ثبت نمی گردد.

5 -  اگر دانش آموزی غیبت  موجه داشت نمره 97 ثبت نمایید، چنانچه دانش آموز غیبت غیر موجه داشت  98 در سیستم دانا ثبت می کنیم.( تذکر مهم : ثبت غیبت موجه با کد 97 در دروس داخلی ( غیرنهایی ) موقتی است و پس از انجام آزمون غایبین موجه باید نمره مکتسبه به جای 97 در سیستم دانش آموزی ثبت شود و یا در صورت عدم شرکت دانش آموز کد 98 ( غایب غیرموجه ) جایگزین شود به استثناء موارد وقفه تحصیلی )

 6-  کنترل نمایید در سیستم دانش آموز دو کده یا بدون سابقه نداشته باشید ( از منوی گزارشات کنترلی / دانش آموزان دوکده / دانش آموزان بدون سابقه)

7- مشخصات سجلی دانش آموزان در سامانه سناد و سیستم دانا درست باشد.

 نکات مهم :

 نکته 1 : بعد از بستن سال و دوره مورد نظر آموزشگاه هیچ گونه تغییری را نمی تواند در سیستم دانا اعمال نماید) مثلاً اصلاح انتخاب واحد ویا اصلاح نمره را نمی توان انجام داد (، مگر با طی مراحل قانونی و معرفی متخلف به هیات بدوی و صدور رای کمیسیون خاص و معین )

 نکته 2 : قبل از بستن سال و دوره مورد نظر از دادن کد انتقال یا سی دی انتقال و دریافت سوابق انتقالی در سیستم دانش آموزی خودداری نمایید(توضیح: سوابق سال و دوره بازمنتقل نمی شود و سوابق به اشتباه در سیستم ثبت می گردد که برای رفع آن نیاز به مجوز منطقه می باشد)

 نکته 3 : در سیستم دانای متوسطه برای دانش آموزان فارغ التحصیل که می خواهند در پیش دانشگاهی ادامه تحصیل دهند ، انتقال با استفاده از گزینه انتقال دانش آموز فارغ التحصیل صورت پذیرد و برای دانش آموزان غیر فارغ التحصیل متوسطه و پیش دانشگاهی از قسمت انتقال دانش آموز به آموزشگاه دیگر ، و از طریق اینترنت  انتقال صورت پذیرد. (فایل انتقال دانش آموز فارغ التحصیل به پیش دانشگاهی به نام DanaToPishStudentData می باشد. و حتما قبل از دریافت سوابق دانش آموزان انتقالی از وضعیت فعلی سیستم ، نسخه پشتیبان تهیه فرمایید. )

 نکته 4 : پس از اتمام کل عملیات اجرایی مربوط به یک دوره تحصیلی از قبیل ( صدور لیست و کارنامه فارغ التحصیلان ، تهیه و تنظیم کلیه کارنامه های تحصیلی ، تهیه و تنظیم کلیه لیست ریزنمرات دبیر و ... ) نسبت به بستن دوره مذکور اقدام نموده و قبل از بستن دوره از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه فرمایید.

 نکته 5 : پس از اتمام کل عملیات اجرایی مربوط به یک دوره تحصیلی از قبیل ( صدور لیست و کارنامه فارغ التحصیلان ، تهیه و تنظیم کلیه کارنامه های تحصیلی ، تهیه و تنظیم کلیه لیست ریزنمرات دبیر و ... ) نسبت به بستن دوره مذکور اقدام نموده و قبل از بستن دوره از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه فرمایید.

نکته 6: در حال حاضر به غیر از دوره های ضمن سال 95-94 در مدارس روزانه و نیمسال اول 95-94 در مدارس بزرگسال ، نباید دوره ی دیگری در سیستم باز باشد .


 

امیر وطنی هویدا
۱۱مهر

  

 

آخرین تغییرات نگارش:

رفع مشکل ارسال اطلاعات به سرور متمرکز در سال 94

راهنمای دریافت نگارش:

ابتدا فایل را دانلود کرده روی فایل حاصل کلیک راست نموده و با انتخاب گزینه Extract Here فایل را از حالت فشرده خارج کنید. سپس وارد برنامه DanaHelper شده و در بخش بروز رسانی سیستم گزینه سوم را انتخاب و مسیر ذخیره سازی فایل نگارش را برای سیستم معرفی نمایید.

بعد از نصب نگارش حتما بخش بروزآوری پایگاه واقع دربخش تسهیلات را اجرا نمایید.

یکبار قبل ازبروزآوری پایگاه ویکبار بعداز بروزآوری پایگاه از اطلاعات خود ذخیره بگیرید.

 دانلود نگارش

امیر وطنی هویدا
۰۹مهر


 

آخرین تغییرات موجود در این نگارش

  • حذف درس شایستگی های عمومی برای دانش آموزان جهشی

  • رفع آخرین مشکلات سیستم

دانلودنگارش

امیر وطنی هویدا
۰۷مهر

 

شیوه نامه اجرایی ثبت نام دانش آموزان و هنرجویان پایه سوم

شیوة سالی - واحدی روزانه در دی ماه 95-94

 

دانلود فایل کامل

امیر وطنی هویدا
۰۶مهر


 

امکان شروع سالتحصیلی 95-94

 

دانلود نگارش

 

امیر وطنی هویدا