کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

باسلام.....ورود شمارابه این وبلاگ خوش آمد می گوییم

کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

باسلام.....ورود شمارابه این وبلاگ خوش آمد می گوییم

کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

مدیروبلاگ:امیر وطنی هویدا

نویسندگان
پیوندها

۱۴۵ مطلب توسط «امیر وطنی هویدا» ثبت شده است

۱۸آذر


ضمن تقدیر و تشکر از کلیه معاونین محترم اجرایی آموزشگاهها که با ارسال به موقع اطلاعات دانش آموزی ، ما را در اجرای فرآیند فاینال دی ماه 98-97یاری رسانده اند ، به اطلاع می رساند لیست شرکت کنندگان ، آلبوم عکس و کارت ورود به جلسه داوطلبان شرکت کننده در امتحانات نهایی مقطع متوسطه نظری وفنی حرفه ای(داوطلبان آزادوبزرگسالان) و پیش دانشگاهی دوره دی ماه 98-97هم اکنون از طریق سامانه برگزاری امتحانات نهایی Final.medu.ir آماده دریافت می باشد ، شایسته است معاونین محترم اجرایی ضمن مراجعه به سامانه مذکورجهت دریافت لیست ها ، در تنظیم آلبوم عکس و کارت ورود به جلسه داوطلبان موارد مشروحه ذیل رااعمال نمایند.
1- معاونین اجرایی و مدیران محترم واحدهای آموزشی پس از بررسی و کنترل دقیق لیست ها ، نسبت به تکمیل و تأیید نمون برگ شماره 252 و آلبوم عکس  فرم 260 و کارت ورود به جلسه آزمون اقدام نموده و برابر ماده 54 آیین نامه آموزشی به منظور تأیید کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهار شنبه 97/9/21تحویل این کارشناسی گردیده تا به حوزه برگزاری امتحانات نهایی ارسال گردد.

2- همکاران محترم توجه داشته باشند باتوجه به اینکه کلیه مراحل برگزاری امتحانات نهائی دی ماه 98-97 به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می گردد لذا  شایسته است جهت جلوگیری از هرگونه مشکل در تطبیق عکس داوطلبان برای کارت و آلبوم عکس از عکسهای سال جاری دانش آموزان استفاده شود و در زمان ممهور نمودن عکس آلبوم و کارت به مهر واحد آموزشی سعی شود مهر در محل مخصوص حک شود تا چهره دانش آموز و داوطلب آزاد براحتی قابل شناسایی و رویت باشد .( تأکید می شود جهت آلبوم درمدارس دخترانه از عکسهایی که حجاب اسلامی رعایت شده باشد استفاده گردد)و به هیچ عنوان نباید آلبومی فاقدعکس داوطلب باشد.درغیر اینصورت از شرکت داوطلب در حوزه برگزاری آزمون ممانعت به عمل می آید.

3- هردو عکس با یک مهر به صورت جفتی یعنی در هر ستون افقی دو مهر برای چهار عکس کفایت می کند و جاهای خالی آلبوم که فاقد عکس می باشد توسط مسئولین ذیربط بصورت ضربدر بزرگ بسته شود و ذیل آلبوم تعداد عکسهای الصاق شده در نمون برگ مربوطه قید وتأیید شود .

4- محل برگزاری آزمون مندرج در کارت ورود به جلسه ، با لیست حوزه های اجرای آزمون که قبلا به مدارس ارسال شده است مطابقت داده شود و در صورت مغایرت بلافاصله به کارشناسی سنجش و ارزشیابی اطلاع داده شود .
نکته مهم : مجددا تاکید می گردد باتوجه به برگزاری الکترونیکی آزمون به داوطلبان  توصیه گردد نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحان نهائی حضور داشته باشند بعداز شروع آزمون هیچ داوطلبی اجازه ورود به حوزه آزمون را ندارد همچنین  با توجه به عدم امکان شرکت در امتحانات نهایی بدون کارت ورود به جلسه و وجود نام داوطلب در لیست شرکت کنندگان  ، دقت در کنترل مجدد انتخاب واحد دانش آموزان به منظور پیشگیری از تضییع حق ایشان ، ضروری و لازم می باشد.

امیر وطنی هویدا
۱۲آذر

ضمن آرزوی بهروزی و سلامتی ،با توجه به فعال شدن سامانه فاینال تحت وب امتحانات نهایی دی  ماه 98- 97و لزوم قرارگرفتن اطلاعات کامل شرکت کنندگان بر روی سایت مذکور ، مقتضی است معاونین محترم اجرایی کلیه مدارس مقطع متوسطه ( دوره دوم ) شاخه های  نظری -  فنی و حرفه ای  و پیش دانشگاهی اعم از روزانه و بزرگسال، که دردوره دیماه98-97 شرکت کننده  دارند ،ضمن مراجعه به سامانه مذکور با استفاده ازرمز اختصاصی آموزشگاه  ، نسبت به بارگذاری و ذخیره خروجی اطلاعات نهایی سیستم دانش آموزی (دانا ) درسامانه با در نظر گرفتن نکات ذیل حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه97/09/12   اقدام نمایند.

1-     کاربری و رمز فاینال مدارس همان رمز دوره شهریور ماه  می باشد .

2-    از بروز بودن نگارش سیستم دانش آموزی دانا اطمینان حاصل نمایید و حتما بعد از دریافت آخرین نگارش(نگارش 22.9.1)  ،حتما دریافت محتوای جداول اطلاعاتی درس ورشته ازسامانه سناد و بروزرسانی  محتوای جداول از منابع داخلی سیستم دانا و گزینه بروز آوری پایگاه اجرا شود.درغیر اینصورت اطلاعات پایه دوازدهم ارسال نخواهد شد.


3-     وارد برنامه دانا شده و نسبت به تهیه خروجی و ذخیره سازی فایل مشخصات شرکت کنندگان در امتحانات نهایی از مسیر زیر بر روی یکی از درایوهای سیستم رایانه اقدام نمایید.

منوی نقل و انتقال اطلاعات گزینه ارسال اطلاعات به سیستم مکانیزه امتحانات نهایی تحت وب

مثال : فایل خروجی با نام Dana To Webfinal.58125906.ZIP   که مشخصات مدرسه و منطقه و دوره در آن درج شده است

 4- وارد سامانه برگزاری امتحانات نهایی به آدرس   Final.medu.irشده و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید .

 5- ورود به سامانه فاینال مدرسه و دریافت خروجی دانا : پس از ورود به سامانه با استفاده از رمز ویژه ، گزینه ارسال اطلاعات مدرسه به منطقه از منوی مدرسه را اجرا کرده و فایل خروجی دانا را با کلیک نمودن بر روی دکمه Choose file و انتخاب مسیر و فشردن دکمه ذخیره ، بر روی سایت بارگذاری نمایید.

  6 - پس ار آپلود اطلاعات مدرسه در سایت منطقه و کنترل دقیق اطلاعات وارد شده ، منتظر اعلام منطقه جهت دریافت کارت ،آلبوم عکس و لیست شرکت کنندگان در امتحانات نهایی باشید.

7- شایسته است معاونین اجرایی محترم مدارس نهایت دقت را در انتخاب واحد دانش آموزان  ( حضوری ، غیرحضوری ، عدم انتخاب واحد دروس مشمول استفاده از تبصره ) اعمال نمایند زیرا پس از اتمام مهلت تعیین شده ، سایت مذکور توسط منطقه جهت حوزه بندی مدارس بسته خواهد شد و امکان آپلود اطلاعات جدید توسط مدارس وجود نخواهد داشت.

8-قبل از بارگذاری اطلاعات در سامانه مذکور، نسبت به دریافت و ثبت نمرات مستمر دروس نهایی دانش آموزان وداوطلبان حضوری مختص مقطع متوسطه دوم وپیش دانشگاهی اقدام گردد.

10- به هنگام ارسال اطلاعات از سیستم دانش آموزی به سیستم مکانیزه امتحانات نهایی تحت وب ، گزارش لیست صادره را با دقت کامل با برگه های انتخاب واحد دستی که به امضا و تأیید شخص دانش آموز رسیده است ، کنترل نمایید.

    * با عنایت به اینکه کلیه مراحل و زمان بندی فاینال دی  ماه98 - 97 به صورت کاملاً سیستمی(تحت وب) انجام می شود

 لذا مسئولیت هر گونه تضییع حق دانش آموز در عدم ارسال به موقع اطلاعات و اعتراضات احتمالی دانش آموزان متوجه مدیر محترم  واحد آموزشی می باشد.

امیر وطنی هویدا
۱۶فروردين
امیر وطنی هویدا
۲۳آذر
امیر وطنی هویدا
۱۱آذر
امیر وطنی هویدا
۰۷آذر
امیر وطنی هویدا
۲۹مهر
امیر وطنی هویدا
۰۲مرداد

امیر وطنی هویدا
۰۲مرداد

برنامه امتحانات نهایی

 سال سوم  متوسطه سالی واحدی روزانه

(رشته های نظری ،فنی و حرفه ای)

پیش دانشگاهی سالی واحدی روزانه و

 نیم سالی واحدی بزرگسالان راه دور داوطلبان آزاد 

درشهریور ماه سال تحصیلی۱۳۹۶

امیر وطنی هویدا
۰۲مرداد
امیر وطنی هویدا
۲۵تیر
امیر وطنی هویدا
۳۰خرداد

با آرزوی بهروزی و سلامتی وضمن عرض قبولی طاعات وعبادات ، به اطلاع می رساند که نتایج اولیه امتحانات نهایی دروس  مقطع متوسطه نظری دوره خرداد 96-95 ( ناحیه یک همدان )، از هم اکنون از طریق سامانه فاینال تحت وب مدارس ( http://final.medu.ir ) قابل دریافت می باشد . شایسته است معاونین محترم  اجرایی جهت رویت و دریافت کارنامه نتایج اولیه دانش آموزان و ثبت اعتراضات احتمالی، ، نسبت به چاپ کارنامه و ثبت اعتراضات تا پایان وقت اداری روز  یک شنبه 4/4/ 96  اقدام نمایند.

امیر وطنی هویدا
۰۶ارديبهشت
امیر وطنی هویدا
۱۶فروردين

برنامه امتحانات نهایی

 سال سوم  متوسطه سالی واحدی روزانه

(رشته های نظری ،فنی و حرفه ای)

پیش دانشگاهی سالی واحدی روزانه و

 نیم سالی واحدی بزرگسالان راه دور داوطلبان آزاد 

درخرداد ماه سال تحصیلی۱۳۹۶

دانلود فایل
امیر وطنی هویدا
۱۶فروردين
امیر وطنی هویدا
۰۶دی
امیر وطنی هویدا
۰۶دی
امیر وطنی هویدا
۰۱دی
امیر وطنی هویدا
۲۲آذر

امیر وطنی هویدا
۲۱آذر

سلام علیکم

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با احترام؛ به استناد نامه ی شماره ی ۱۳۰/۳۱۷۵۵۴-۹۵/۹/۱ اداره کل متبوع، در خصوص محورهای شش گانه نظارت مدیران محترم مدارس نسبت به تکمیل فرم ها با توجه به موارد زیر اقدام نمایند .

۱- همه مدارس متوسطه دوم با همکاری کارشناسی فناوری و هوشمندسازی نسبت به دریافت کد کاربری و رمز در سامانه همگام اقدام مقتضی را به عمل آورند.( مدارسی که کد کاربری و رمز همگام دارند از همان کد ها استفاده کنند)

۲- بازه زمانی مربوط به خودارزیابی(عملکرد واحدهای آموزشی در حوزه سنجش و ارزشیابی تحصیلی )در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ (حدفاصل ۹۴/۷/۱- تا ۹۵/۶/۳۱ )می باشد.

۳- تکمیل نمون برگ های محورهای دو و سه از طریق سامانه همگام حداکثر تا تاریخ ۹۵/۹/30 انجام گردد و از ارسال فرم های کاغذی یا فایل به این کارشناسی خودداری گردد.

۴- برای تکمیل فرم های خود ارزیابی به ترتیب زیر اقدام نمایید

الف- ورود به سایت همگام  (www.hamgam.medu.ir)   ب-قسمت ورود مدیر با کد کاربری و رمز ورود ج- ارزشیابی د- تکمیل فرم ه طرح جامع نظارت و- در قسمت مدیریت، ورود به فرم ز- در قسمت مدیریت، ورود به محور ح- پس از تکمیل هر محور (محورهای ۲و۳ ) گزینه ثبت  موقت را انتخاب نمایید و در پایان در صورت اطمینان از تکمیل کلیه مراحل در صفحه اول تایید قطعی را فعال نمایید.

۵- با توجه به وجود فاصله قابل تامل بین امتیازات خودارزیابی و بازدید ناظران (در دوره های قبلی ) از آن جا که هدف از خود ارزیابی، بهبود عملکرد وکیفیت بخشی به فرایند سنجش و ارزشیابی تحصیلی است لذا به مدیران واحدهای آموزشی توصیه می شود در خود ارزیابی مربوط، واقع بینانه عمل نمایند و در صورت نقص در هر عنوان در اسرع وقت نسبت به مرتفع نمودن آن اقدام نمایید.


دریافت فایل راهنما


با تشکر ازهمکاران سنجش شهرستان کاشان بابت تهیه فایل راهنما

امیر وطنی هویدا