کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

باسلام.....ورود شمارابه این وبلاگ خوش آمد می گوییم

کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

باسلام.....ورود شمارابه این وبلاگ خوش آمد می گوییم

کارشناسی سنجش وپایگاه اطلاعاتی آموزش وپرورش ناحیه یک همدان

مدیروبلاگ:امیر وطنی هویدا

نویسندگان
پیوندها

۱۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۵مرداد

 

آخرین تغییرات نگارش 14سیستم دانا متوسطه دوم و6.1پیش دانشگاهی

·       امکان اصلاح نمرات رشته های فنی حرفه ای و کارو دانش دوره قبل بدون بستن سال و در بخش ورود نمرات انفرادی

دانلود نگارش

امیر وطنی هویدا
۲۳مرداد
امیر وطنی هویدا
۲۲مرداد

قابل توجه مدیران ومعاونین محترم اجرایی متوسطه دوم

احتراماً ، ضمن تشکروقدردانی اززحمات همکاران درارسال به موقع اطلاعات داوطلبان شرکت کننده درامتحانات نهایی شهریورماه94به سامانه فاینال به اطلاع مدیران و معاونین اجرایی آموزشگاه های متوسطه دوره دوم( شاخه نظری ، پیش دانشگاهی و فنی و حرفه ای ) منطقه لالجین می رساند جهت دریافت کارت ورودبه جلسه، آلبوم عکس و لیست مشخصات داوطلبین شرکت در امتحانات نهایی شهریور 1394 به سامانه  final2.medu.ir   مراجعه و از سربرگ گزارشات اقدام به دریافت آلبوم عکس (فرم260) ، کارت ورود به جلسه با برنامه و لیست شرکت کنندگان (فرم252) نموده و اسناد دریافت شده را پس از بررسی دقیق و اطمینان از کامل بودن اطلاعات تایید و حداکثر تا روز دوشنبه 26/05/94 به واحد سنجش این منطقه تحویل نمایند.

ضمناً مسولیت عدم ارسال این اسناد در موعد مذکور و تضییع حق دانش آموزان بر عهده مدیر آموزشگاه خواهد بود.

 

امیر وطنی هویدا
۲۱مرداد

راهنمای کامل ثبت نام درسناد

 

دانلود فایل کامل

امیر وطنی هویدا
۲۱مرداد

کتاب راهبردهای مدیریت آموزشگاهی (آیین نامه ها و مقررات مدارس )

   همانطور که همکاران محترم مستحضر هستند ،

 کتاب راهبردهای مدیریت آموزشگاهی نوشته ی آقای سید حمید عسکریانی که شامل مجموعه ی آیین نامه ها و مقررات مدارس ( اداری و آموزشی و مالی ) می باشد ، می تواند مرجع بسیار مناسبی برای کلیه ی مدارس سطح کشور باشد.

با توجه به اینکه برخی از مدارس به دلایلی به این کتاب دسترسی ندارند ، مناسب دیدم تا کتاب مذکور را در قالب فایل PDF  و در 848 صفحه در اختیار همکاران محترم قرار دهم.

شایان ذکر است منبع اصلی آزمون بدو انتصاب مدیران و معاونین مدارس ، همین کتاب می باشد.

در پایان لازم است از نویسنده ی این کتاب ، آقای سید حمید عسکریانی که با نهایت فداکاری کتاب خود را به صورت فایل PDF در اختیار عموم قرار داده اند کمال تشکر را داشته باشم.

 

دانلود فایلpdf

امیر وطنی هویدا
۲۱مرداد

نرم افزار کم حجم و بدون نیاز به نصب ، تشخیص صحت کد ملی

 


دانلودنرم افزار

امیر وطنی هویدا
۲۰مرداد

شهادت امام جعفرصادق(ع)برتمامی شیعیان جهان تسلیت باد

 

امیر وطنی هویدا
۱۴مرداد

دریافت نگارش 13.9 داناونگارش6 پیش دانشگاهی

 

در حال حاضر مشکل دریافت نگارش جدید و ورود به برنامه دانا مرتفع گردیده است . همکاران محترم می توانند جهت دریافت نگارش جدید  ، اقدام نمایند.

آخرین تغییرات موجود در نگارش 13.9 

 1-   دریافت نمرات مستمر حذف شده در دانا که از فاینال به مدرسه بازگشت داده می شوند اصلاح شد.

 

دانلودنگارش

امیر وطنی هویدا
۱۳مرداد

قابل توجه مدیران ومعاونین محترم اجرایی دوره متوسطه دوم وپیش دانشگاهی


با سلام

به اطلاع مدیران و معاونین اجرایی آموزشگاه های متوسطه دوره دوم و مراکز پیش دانشگاهی منطقه لالجین می رساند سامانه تحت وب امتحانات نهایی ( فاینال ) شهریور1394 فعال شده است. ضمن مراجعه به این سامانه با آدرس final2.medu.ir  اقدام به ارسال اطلاعات دانش آموزان جهت برگزاری امتحانات نهایی شهریور نمایید.

لطفاً به نکات زیر توجه بفرمایید:

1- برای آموزشگاه هایی که در دوره قبل ارسال اطلاعات نهایی داشته اند ، رمز ورود به سامانه آموزشگاه  تغییری نکرده است. ضمناً برای دسترسی به اطلاعات دوره های قبل از راه گزینه "آرشیو، دوره مورد نظر را انتخاب کنید.

2- توجه به آمار دقیق شرکت کنندگان و ارسال به موقع اطلاعات در امتحانات نهایی هر دوره برای انجام مراحل آماده سازی جهت برگزاری هرچه بهترامتحانات اهمیت زیادی دارد. لذا آموزشگاه هایی که شرکت کننده دروس نهایی دارند لازم است مراحل ارسال را با توجه به بخشنامه صادره در زمانبندی تعیین شده به این سامانه تکمیل نمایند.

3- نمره مستمر دروس حضوری را در سیستم دانا با دقت وارد نمایید.

4-کنترل انتخاب واحد و رشته دانش آموزان ، مخصوصاً در مدارس بزرگسال ، جهت جلوگیری از تضییع حق دانش آموزان نیاز به توجه خاص مدیران محترم دارد.(رشته عمومی یا رشته هایی که  دروس نهایی ندارند به فاینال ارسال نخواهد شد).

5- از منوی  "نقل و انتقال اطلاعات" ،  زبانه  "ارسال اطلاعات به سیستم مکانیزه امتحانات نهایی تحت وب" را انتخاب و اقدام به ارسال اطلاعات بنمایید. ضمناً لیست صادره را با دقت کامل با برگه های انتخاب واحد دستی که به امضای دانش آموز رسیده است کنترل کنید.

 6-وارد سامانه final2.medu.ir  شده  و فایل ارسالی سیستم دانا را با استفاده از گزینه "مدرسه" و به کمک زبانه "ارسال اطلاعات مدرسه به منطقه" به سیستم فاینال منتقل نموده(حداکثرتاروز دوشنبه مورخه 19/5/94) و لیست صادر شده را با دقت کنترل کنید تا از ارسال اطلاعات کامل  دانش آموزان مطمئن گردید.

7-پس از اتمام حوزه بندی و آغاز به کار حوزه های تصحیح هرگونه درخواست اصلاحیه صرفاً از طریق گزینه "مدیریت درخواست ها" و طی مراحل قانونی امکان پذیر است.

8-مسئولیت هرگونه اشتباه در ارسال اطلاعات دانش آموزان بر عهده مدیر آموزشگاه است. لذا مدیران محترم به کنترل اطلاعات توجه خاص داشته باشند.

 

امیر وطنی هویدا
۱۲مرداد

 

* نکته مهم در خصوص انتخاب واحد تابستان  * 

 

همکاران محترم دقت نمایند که جهت تفکیک لیست ریزنمرات دروس عمومی و مشترک ( دروس داخلی یا نهایی ) پایه و رشته های مختلف به هنگام انجام انتخاب واحد دوره تابستان که به صورت غیرحضوری ارائه شده اند ، باید ازشماره کلاس  998.1 و 998.2 و ... استفاده نمود.( 998 نقطه 1 )

امیر وطنی هویدا
۰۵مرداد


مراحل تغییر رشته از دوم متوسطه به سوم متوسطه

 

دانلودفایل pdf

امیر وطنی هویدا
۰۵مرداد


شروع دوره تابستانی در سیستم دانش آموزی

 

همکاران محترم شاغل در مدارس متوسطه شاخه نظری  ، نسبت به پرینت دفتر امتحانات دوره ضمن سال ( روزانه ) یا نیمسال دوم ( بزرگسال ) و نیز دفتر فارغ التحصیلی از سیستم دانش آموزی اقدام نمایند و پس از اطمینان از اتمام امور مربوط به دوره جاری ، نسبت به تهیه پشتیبان از اطلاعات سیستم دانش آموزی اقدام نموده و با توجه به نزدیک شدن به امتحانات شهریور ماه ،  نسبت به شروع دوره تابستان و فرآیند ثبت نام و انتخاب واحد این دوره اقدام نمایید . 

* نکات بسیار مهم  *

1- لازم بذکر می باشد که در حال حاضر امکان شروع دوره تابستان بدون بستن دوره ضمن سال مقدور می باشد اما ثبت نمرات دوره تابستان مستلزم بستن دوره قبل ( ضمن سال ) می باشد.پیشنهاد می گردد مدارسی ( فقط متوسطه نظری ) که از اتمام عملیات مربوط به دوره ضمن سال خویش مطمئن می باشند ، نسبت به بستن دوره ضمن سال قبل از شروع دوره تابستان اقدام نمایند.

2- هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش ، بدلیل عدم ثبت نمرات کارآموزی و کارورزی مربوط به دوره ضمن سال ، ابتدا دوره تابستان را بدون بستن دوره قبل شروع نمایند و به هنگام آماده شدن نمرات کارآموزی و کارورزی با تغییر سال و دوره ، نسبت به ثبت نمرات دروس مذکور اقدام نموده و آنگاه امور مربوط به فارغ التحصیلان دوره ضمن سال را انجام دهند تا خللی در فرآیند دوره تابستان آنها نیز ایجاد نشود.

3- به منظور پیشگیری از بروز برخی تغییرات ناخواسته در سوابق تحصیلی دانش آموزان بدلیل ارائه نگارش های جدید ، مجدداً تاکید می گردد که کلیه امور مربوط به هر دوره ( ضمن سال ، تابستان ، نیمسال اول ، نیمسال دوم ) حتماً در پایان همان دوره انجام شود و از انجام پرینت مدارک تحصیلی و دفاتر به طور یکجا در پایان سال تحصیلی خودداری گردد.

امیر وطنی هویدا